Dokumenty w jednym miejscu

Głównym zadaniem aplikacji jest gromadzenie dokumentów w jednym miejscu i umożliwienie klientom dostępu do nich w wygodny sposób – wystarczy login i hasło (takie samo, jak do SOLa) i można pobierać te raporty wynikowe, które są zamawiane w danym gospodarstwie. Zawsze, gdy pojawi się nowy raport, pojawia się alert – czerwona kropka (jeżeli jest się zalogowanym w SOL, to kropka pojawi się na logo PFHB24). Raportami, jakie zawsze pojawią się tutaj po próbnym doju to RW-1, RW-2, krótki raport podsumowujący ilość mleka dla każdej krowy oraz zdarzenia zarejestrowane na próbie (tzw. „Informacja o próbie”) oraz zestawienie krów z podwyższoną liczbą komórek somatycznych. Jeżeli hodowca zamawia któreś z dodatkowych RW, również znajdą się w PFHB24. Docelowo, w kolejnych wersjach programu, chcielibyśmy umożliwić zamawianie dodatkowych raportów – za pomocą aplikacji będzie można dostosować zakres usługi świadczonej przez PFHBiPM. W tym momencie dostępne będzie wyłącznie przeglądanie zamawianych raportów. 

Poza raportami wynikowymi, w PFHB24 są widoczne również inne, takie jak wyniki badań PAG, wyniki genotypowania czy potwierdzenia pochodzenia, zestawienie z oceny typu i budowy oraz raport z przeprowadzenia korekcji racic (jeżeli gospodarstwo bierze udział w projekcie CGEN Korekcja). Wkrótce pojawią się także sprawozdania z badania pasz, zlecanych w naszych laboratoriach.  

Drugą grupą dokumentów, które będą widoczne w PFHB24, są faktury za usługi świadczone przez PFHBiPM (uwaga! Nie trafią tutaj faktury za kolczyki, fitting i za inne usługi wykonywane przez Polską Federację sp. z.o.o.). Aplikacja rozdziela faktury na te wymagające opłacenia oraz te, które zostały już uregulowane. Co istotne, na szczycie zakładki znajduje się przejrzyste podsumowanie, prezentujące bieżące saldo i zaległe zobowiązania związane z płatnościami za usługi Federacji. W przypadku istnienia faktur do uregulowania, aplikacja umożliwia użytkownikowi wygodne skopiowanie niezbędnych danych, usprawniając tym samym proces dokonywania przelewu. Dzięki tej funkcji rozliczenia stają się prostsze i bardziej efektywne, co pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć ewentualnych pomyłek w procesie płatniczym. Z pewnością będziemy pracowali nad wprowadzeniem możliwości dokonywania płatności online. 

Bądź na bieżąco

PFHB24 pełni również rolę platformy, na której możesz zdobyć najświeższe informacje dotyczące aktualnej oferty PFHBiPM, a także przeczytać nasze najnowsze publikacje. To miejsce, które dostarcza bieżących aktualizacji z zakresu usług oferowanych przez PFHBiPM, a także umożliwia dostęp do najnowszych treści publikowanych przez nas.

Łatwy dostęp

Do aplikacji PFHB24 można dostać się w łatwy sposób – wystarczy wejść na stronę www.pfhb24.pl i kliknąć „Zaloguj się”. Ponadto, wejść do programu można również przez stronę SOL (www.stadoonline.pl, za pomocą przycisku „Zaloguj się”) oraz za pomocą aplikacji mobilnej, którą pobrać można ze sklepu Play. Do obu aplikacji można dostać się za pomocą tego samego loginu i hasła. Po zalogowaniu pojawi się ekran z możliwością wyboru, dokąd chcemy przejść (SOL czy PFHB24), a po otwarciu jednej z aplikacji można swobodnie przełączać się do drugiej. 

Już niebawem wchodzi nowa aplikacja – PFHB24, która z pewnością jest następnym krokiem w ułatwieniu dostępu do informacji gromadzonych w ramach korzystania z usług Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Program w pierwszej wersji oferuje kilka możliwości, natomiast planujemy go rozwinąć i wzbogacić o kilka kolejnych opcji, które z pewnością ułatwią korzystanie z oferty Federacji. Jeżeli masz gospodarstwo pod oceną, to na Twoją skrzynkę mailową, a nie korzystałeś/aś wcześniej z SOLa, to na Twojej skrzynce mailowej powinna znaleźć się wiadomość z danymi i linkiem do logowania do PFHB24.